İptal ve İade Şartları

Cayma Hakkı Kullanımı ve İade Şartları, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümlerine tabidir.

İade, Değişim ve İptal Şartları

Online iade & değişim talebinizi info@gundogdukoken.com adresine mail ile veya 0 224 282 20 19 telefon numaramızı arayarak sebebiniz ile bildirmelisiniz.

Siparişim onaylanmış yine de iptal etmek istiyorum, ne yapmalıyım?

  • Eğer siparişiniz onaylanmış ancak henüz kargoya verilmemiş ise 0 224 282 20 19 nolu telefonumuzdan arayarak bildirebilirsiniz.
  • Siparişiniz kargoya verilmiş ancak siz siparişinizi henüz teslim almadan önce iade etmeye karar verdiyseniz, ürünün size ulaşmasını bekleyip, ürün geldiğinde paketi teslim almadan ve paketi açmadan aynı kargo ile geri göndermeniz gerekmektedir. Sonrasında ise 0 224 282 20 19 nolu telefonumuzdan arayarak bize hemen iletmeniz gerekmektedir.
  • Siparişinizi teslim aldıktan ve paketi açtıktan sonra, iade etmeye karar verirseniz, bu durumda “Ürün İade Etme Prosedürünü” takip etmeniz gerekir. Tüketici Korunması Hakkında Kanun ve ilgili mevzuata göre, “Cayma Hakkı” ürünü teslim aldığınız günden başlayarak 14 (on dört) gün içerisinde kullanılmalıdır. Bu süre içinde, www.gundogdukoken.com sitesinden almış olduğunuz ürünü kargo teslim tutanağı örneği ve fatura aslı ile birlikte iade edebilirsiniz. Ürünün iade edilebilmesi için tahrip edilmemiş, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış veya tekrar satılabilirliği bozulmamış olması gerekmektedir. Orijinal kutusu ile ürünü, ürün faturasını, Cayma Formu ile siparişinizi size getiren anlaşmalı olduğumuz aynı kargo firması ile adresimize göndermeniz gerekmektedir. Anlaşmalı kargomuzdan farklı bir kargo ile gönderimlerin ücretleri müşteriye ait olacaktır. Cayma Hakkı’nızı Mesafeli Satış Sözleşmesi’nde gösterildiği şekilde kullanabilirsiniz.

İade Sırasında Tüketicinin Dikkat Etmesi Gereken Konular;

  • İade edilecek ürün(lerin) orijinal ambalajında, eksiksiz olarak, fiziksel açıdan hasar görmemiş, kullanılmamış, yeniden satılabilir durumda olması ve mutlaka ürünün orijinal faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.
  • Faturasız iadeler kesinlikle kabul edilmemektedir.
  • İadeniz, “Mesafeli Satış Sözleşmesi”nde yer alan “Cayma Hakkı” ve “Cayma Hakkı’nın İstisnaları” maddelerine uygun olmalıdır.
  • Kurumlara kesilen faturalı ürünlerin iadesinde, kurumun düzenlemiş olduğu, kargo ücreti belirtmeden “ürün birim fiyat + kdv” şeklinde kesilmiş fatura ile iade edilmelidir, aksi takdirde iade işleminiz gerçekleşmeyecektir.

Ayıplı Ürün İadesi

Standart olarak, siparişiniz paketlenmeden ve kargoya teslim edilmeden önce kalite kontrolü yapılmaktadır. Ancak yine de üründen kaynaklanan herhangi bir ayıp olması durumunda, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 6 (altı) ay içinde iade edebilirsiniz.

Siparişim kargoda eksik çıkarsa ne yapmalıyım?

Siparişinizi kontrol ettikten sonra imzalayarak teslim alınız. Eğer kargonuz da bir karışıklık ya da eksiklik varsa teslim almadan kargo görevlisine tutanak tutturarak kargoyu almadan geri iade etmelisiniz.

Siparişim kargoda hasarlı olarak çıkarsa ne yapmalıyım?

www.gundogdukoken.com ’dan yapmış olduğunuz alışverişiniz ilgili kargo şirketi tarafından teslim alındığı andan itibaren, size teslim edildiği ana kadar kargo firması güvencesi altında olup, taşınma ambalajı ve kutusu zarar görmüş olan kargolarınız için kargo görevlisine hasar tespit tutanağı tutturmanız gerekmektedir.

Tüm sorularınız ve şikayetleriniz için info@gundogdukoken.com adresine mail atabilir veya 0 224 282 20 19 numarasını arayarak mesai saatlerimizde 08.30-18:00 (Pazar hariç) müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.

 

Unvanı: Vedat Köken

Mail: info@gundogdukoken.com

Vergi Dairesi: Çekirge

Vergi Numarası: 15235799810

Telefon: 0 224 282 20 19

Adres: Gündoğdu Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No:59/1 16375 Osmangazi / BURSA